| SNAKECOM a întrebat:

Sunt cam plictisit guys,ce sa fac? Si sa nu imi spuneti sa citesc ceva, nu prea imi place sa fac asta? Cine zice cele mai multe lucruri si interesante pe care le POT face primeste Fundita.;*

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Pe lângă ce ți s-a propus, mai poți să îți descoperi noi pasiuni. Poftim niște idei:
1. Învață programare. Există tutoriale pe internet, pe youtube și forumuri. Descarcă visual studio și, cine știe, poate că o fi ceva interesant pentru tine.
2. Găsește muzică bună. Caută pe youtube melodii care îți plac și uită-te și pe la melodiile de pe bara dreaptă. Caută playlisturi. Informează-te despre noi trupe și ascultă-le albumele.
3. Încearcă să începi un proiect DIY și să îți confecționezi singur un obiect din altele reciclate, de exemplu. Și nu numai, idei sunt multe, se găsesc pe Pinterest cu tona.
4. Tot pe latura asta, învață Photoshop. Nu e greu să faci rost de el. Tot așa, tutoriale se găsesc și exista site-uri specializate numai pe asta. Reprodu tutorialele de acolo și exersează.
5. Ca alternativă la Photoshop, învață să desenezi, învață bazele pentru care nu îți trebuie un echipament prea scump. Există site-ul alegsadesenez.ro, la fel și multe tutoriale pe youtube.
6. Sport. Dacă e frumos pe afară, ieși prin parc și aleargă. Există parcuri cu echipament care e destinat sportului, cred că știi despre ce vorbesc, poți să le încerci.
Dacă e urât afară, încearcă exerciții clasice, există pe youtube, la fel, e plin de videouri unde ți se arată. Mă refer la genuflexiuni, flotări, fandări și variațiile lor.
7. Fotografie. Ieși pe afară și învață să faci poze frumoase. Ține cont de perspectivă și de lumină. Despre asta nu am prea multe informații, dar știu că există ghiduri unde ți se explică limpede care e faza din punct de vedere al fizicii.
8. Scrisul. Uită-te la niște poze pe internet și încearcă să scrii o poveste după ele. Nu contează cât de calitative sunt, ideea e să îți transpui ideile într-o manieră plăcută în care să îți ocupi timpul și să te simți bine cu tine însuți.
Apoi mai sunt și altele:
1. Fă-ți ordine prin cameră în timp ce asculți muzică și redecorează-ți camera (în limita posibilităților). Gândește-te cum să o faci să arate mai bine.
2. Fă-ți un jurnal dacă nu ai deja.
3. Fă-ți o listă de calități și defecte pe care le ai sau o listă de lucruri pe care ți le dorești.
4. Salută-ți prietenii cu care nu ai vorbit de mult timp.
5. Joacă un multiplayer cu prietenii.

8 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

Mergi si fa o plimbare in aer liber, cu rolele/bicicleta(daca e timpul senin). Poti sa joci vreun joc pe calculator. Sau sa mergi cu prietenii la o cafea/suc/bere sau sa mancati ceva, la bowling. Sau puteti vedea un film impreuna, la cinema sau acasa la unul dintre voi. Mergeti si jucati fotbal sau baschet, mergeti la agatat fete.
Daca iti pui mintea la contributie, poti gasi ceva interesant de facut, dar depinde si de ce iti place sa faci si de locurile pe care orasul ti le pune la dispozitie.

| T0T a răspuns:

Te uiți la un serial, ieși pe afară, vorbești cu niște persoane.

| gabriel87000 a răspuns:

Fa si tu ceva folositor societati.cautati un loc de munca. invata etc ce sfaturi ai vrea sa-ti dea alti cand le ai la indemna si sunt o sumedenie.scoalati fundul de la pc si fa ceva

| SNAKECOM explică (pentru gabriel87000):

Pai si tu ce faci? Si cine naiba esti tu sa imi spui sa ce sa fac? Si cum sa ma duc la lucru am 13 ani. -_-

| gabriel87000 a răspuns (pentru SNAKECOM):

Fa o l... si iti trece plictiseala.du-te afara si te joaca la groapa cu nisip nu sta pe net

| Dragutzaonlineana a răspuns:

Pai eu de obicei stau pe brainly mi se pare un site super...dar poate ca pot ieși pe afara dar e cam tarziu....privește un film...fa ceva ce iti place, succes!:3