| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu daca am selectat corect categoria intrebarii mele, dar problema sta in felul urmator.
In vara am examenul de bacalaureat, iar materiile la care voi sustine probele sunt: istorie, geografie, romana si franceza.
Este foarte multa materie pe care trebuie s-o retin rapid, cum as putea sa reusesc cat mai rapid acest lucru mai ales ca mai am de invatat si pentru examenul de admitere la facultate.
Este o varianta buna facultatea de stiinte politice tinand cont ca sunt la liceu cu profil uman filo franceza?

1 răspuns:
| MissxD a răspuns:

1. Ar fi trebuit sa te apuci din timp de invatat. Apuca-te chiar de azi sa inveti, pe rand, rezerva-ti 2 ore macar pe zi. Nu te aglomera in ultimele saptamani.

Nu este obligatoriu sa dai la o facultate anume, doar pentru ca ai fost la profilul X. Alege facultatea care iti place si care crezi ca ti se potriveste si te defineste!