| PublicName330 a întrebat:

Salut, o intrebare. Cum se calculeaza procentele ale unor oameni aflati pe un server de SA-MP daca numarul maxim este 300? Dati-mi exemplu cum se calculeaza. Se face direct fractia?

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

300 100%
n x%
n poate fi orice numar, de exemplu daca ai 50 de oameni pe server, n o sa fie 50, iar pe x il afli cu regula de trei simpla

| anamariarot a răspuns (pentru anamariarot):

Intre numerele alea, respectiv n si x e un spatiu ca sa se vada mai bine, dar nu m-au lasat astia laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procente la ce, pentru ca sunt mai multe lucruri.