| ReeBii a întrebat:

Pentru a urma facultatea de drept poţi să te duci la ce profil ai vrea de la liceu?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este important profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.
Este mai bine, totusi, sa urmezi un profil uman - filologie sau stiinte sociale.

| SamSon a răspuns:

Ideea e sa ai bac-ul luat. Liceul nu conteaza, ci bac-ul. Poti sa faci si liceul de industrie si tu sa vrei sa te faci doctor. facultatea conteaza.

| BiuL a răspuns:

DA!

| PedoBarbie a răspuns:

Ai putea.

| MrsSunshine a răspuns:

Da,nu conteaza la ce profil ai fost in liceu.

| Nicusor1997 a răspuns:

Da