| tuberculoza a întrebat:

Pentru cei ce locuiesc in Bucuresti ce ati alege dintre urmatoarele licee: Basarab, Creanga, Sincai? Tin sa mentionez ca doresc profilul de Mate-Info (media de admitere fiind de 9.57)
ps:Am promovat si testul de bilingv engleza.
Ce recomandati? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Eu sunt a10-a in Șincai si este super.Ai.media mare, nu are rost sa ti-o irosesti pe Creanga sau Basarab. Daca ai intrebari ma gasesti pe facebook, Alex Ionescu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand Colegiul Naţional Gheorghe Şincai deoarece este pe locul 6 în "Topul liceelor 2014" - vezi Topul de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Toate cele bune!

| Levelstar a răspuns:

Moisil, vino cu mine!

| Annnonim12 a răspuns:

Am un prieten care e in Basarab si a zis ca e super liceul, profesori de treaba + colegi de treaba! La media ta du-te la Creanga sau Basarab!

| Elimalicri a răspuns:

Toate sunt licee foarte bune, in care vei gasi un colectiv de exceptie si profesori dedicati. Depinde foarte mult in ce zona stai si care dintre ele este cel mai aproape de casa ta. In locul tau, cred ca as alege Sincai, dar decizia iti apartine tie. Good luck! :-)