| alex_9253 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si vreau sa merg la un liceu din bucuresti sectorul 4 la profilul mate-info intensiv engleza. Dar nu stiu care dintre aceste licee au intensiv engleza la profilul mate-info.
-Gherghe sincai
-ion creanga
-mihai eminescu.
Va rog spuneti-mi care dintre aceste licee au la profilul mete-info intensiv engleza?

3 răspunsuri:
| mirunaioana a răspuns:

Mihai Eminescu si Gheorghe Sincai au intensiv engleza.Si eu sunt clasa a 8 -a la liceul Mihai Eminescu din Bucuresti si te asigur ca e foarte bun.Profesorii sunt extraordinari(prietenosi) asta daca inveti.Si predau bine.Sunt exigenti e adevarat dar stiu cum sa te formeze pentru viitor.Sincera sa fiu, daca nu as avea planuri mari de viitor as ramane aici, dar sunt licee care se apropie mult mai mult ca Eminescu de ceea ce urmaresc eu in viata(ex.:liceul bilingv - engleza Geoge Cosbuc daca esti interesat.)
Oricum, sper sa alegi ce crezi ca e mai bine dintre Sincai si Eminescu.
Ion Creanga nu stiu daca are intensiv engleza, dar are japoneza.

| Kent02 a răspuns:

Salut! Nu pot sa-ti recoand un liceu pentru ca toate 3 sunt foarte bune dar ion creanga dupa parerea mea este cel mai bun, repet dupa parerea mea. Dar nu te du la mate-info ca e vai de tine.Eu regret ca m-am dus, viata de liceu ar trebui sa fie distractiva dar la mate info ai timp doar de teme si de dormit ata.

| cincidetrefla a răspuns:

Sunt a 9-a in Sincai si nu am auzit niciodata de intensiv engleza la mate-info. De fapt liceul nu are niciun fel de intensiv. Oricum chestiile astea sunt mentionate in brosura pentru admitere pe care o primeste toata lumea in a8-a la sfarsitul anului. Poate la anul va fi, cine stie thinking Dar crede-ma ca esti destul de solicitat oricum la mate-info, numai intensiv nu-ti mai trebuie in Sincai.