| nustiu33 a întrebat:

Salut, pentru o perioada de 9 luni voi face niste cursuri la Galati si inca nu am gasit unde sa stau, am incerc la campusul studentesc Galati, insa acestia mi au spus ca primesc doar studenti al universitatii, daca stie cineva alte camine studentesti/private la care ma pot caza, va rog sa mi spuneti, mersi!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un camin studentesc nu primeste persoane care nu sunt studente la Universitatea respectiva, nici macar cele private. Asta este legea si nu se fac exceptii!

Cauta-ti gazda sau inchiriaza o garsoniera.

| Yuoia a răspuns:

Nu esti trimis de la locul de munca? Pentru ca ei ar fi obligati sa asigure cazarea.
Caminele studentesti nu au locuri suficiente nici pentru studenti. Unde sa te mai primeasca si pe tine?
Singura solutie, o chirie.

| trophin a răspuns:

Eu am stat la Ovidius. Bine nu 9 luni. Însă eram prieten cu toți și le mai făceam vizita în camerele roz a fetelor... Și eram ca student