| moartea76 a întrebat:

Salut,poate o sa vi se para ciudata intrebarea mea...ce inseamna "spam"?

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Spamming (sau spam) este procesul de expediere a mesajelor electronice nesolicitate, de cele mai multe ori cu caracter comercial, de publicitate pentru produse și servicii dubioase, practicată în industria e-marketingului. Spam-ul se distinge prin caracterul agresiv, repetat și prin privarea de dreptul la opțiune.https://ro.wikipedia.org/wiki/Spam

2 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Spamul este reprezentat prin acele mesaje nesolicitate primite prin mail.
De-alungul timpul, spamul a mai capatat un sens si acesta fiind reprezentat prin:
-insulte
-materiale indecente
-postare dubla, tripla, etc.
-reclama (daca aceasta este interzisa)
-posturi neargumentate
Aici pe TPU gasesti useri suspendati pentru spam deoarece fac reclama site-urilor sau blogurilor pe care le detin!