| Criss_Cristina_2002_1eGm a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva cum este la liceul Nicolae Kretzulescu din Bucuresti? (cum sunt profesorii,materii,daca se face germana ca materie, daca sunt copii fitosi)
Eu as vrea la profil economic intesiv engleza.Matematica ete asa grea la acest profil, ca la mate-info?
Daca sunteti elevii acestui liceu sau daca ati absolvit va rog sa imi spuneti si mie cateva detalii.Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| GeorgyGeoClau a răspuns:

Buna! Am terminat anul trecut liceul Kretzulescu. Pot spune ca e un liceu bun, profesori ok, marea problema este UNIFORMA. Din punctul meu de vedere uniforma e oribila, acum nu stiu cum te vei impaca cu ea. E si un liceu putin cam restrictiv, in sensul ca nu prea poti sa chiulesti, sunt paznici cam impunatori, iar daca fumezi, e la fel o problema (a existat candva un fumoar pe care l-au desfiintat). La noi in liceu vad ca s-a introdus franceza mai nou, dar daca vrei, te poti duce sa te interesezi cand se vor face inscrierile. Matematica este de tip M3, adica cel mai usor nivel.

| Criss_Cristina_2002_1eGm explică (pentru GeorgyGeoClau):

Iti multumesc mult pentru raspuns!

| GeorgyGeoClau a răspuns (pentru Criss_Cristina_2002_1eGm):

Cu placere!

| FriendsShow a răspuns (pentru GeorgyGeoClau):

Matematica este M2 domnisoara, M3 este la pedagogic. se pare ca nu prea cunosti ce matematica ai facut laughing

| GeorgyGeoClau a răspuns (pentru FriendsShow):

Zau? Te invit sa tragi cu ochiul peste subiectele de bac la mate care sunt 4 la numar...M1 este mate-info, M2 este stiintele naturii, M3 este tehnologic si M4 pedagogic. Daca M2 era tehnologic, ar fi insemnat ca cei de la tehnologic sa aiba ACELASI SUBIECT cu cei de la stiintele naturii, nu e logic? Marea majoritate a ramas cu mintea la perioada veche cand M2 cuprindea stiintele naturii si tehnologicul laolalta si se dadeau ACELEASI SUBIECTE si la stiintele naturii si la tehnologic. Actualizati-va informatiile oameni buni! De cativa ani profilul stiintele naturii s-a separat de profilul tehnologic, rezultand 2 subiecte ce se dau DIFERIT la cele 2 profiluri!

| GeorgyGeoClau a răspuns (pentru FriendsShow):

Https://www.realitatea.net/......55628.html pana si mass-media face diferenta intre subiecte! Chiar nu e clar?

| Criss_Cristina_2002_1eGm explică (pentru FriendsShow):

De unde sa stiu eu la ce nivel se preda matematica la economic? A pus o intrebare deoarece nu stiam.Nu inteleg de ce trebuie sa raspunzi urat.

8 răspunsuri:
| FriendsShow a răspuns:

Nu sunt din Krezulescu, tocmai ce am terminat un alt liceu economic din Bucuresti. Am un coleg care s-a mutat de acolo in clasa a 9-a si a venit in liceu la mine. Cand l-am intrebat de ce, mi-a spus ca era uniforma naspa, ca erau parca obligati sa o cumpere, si este foarte costisitoare, probabil a plecat si din cauza colegilor, insa nu trebuie sa generalizam, nu toata lumea este la fel. Cat despre profesori, parca mi-a spus ca la mate dadea teste neanuntate, atat laughing)
Legat de matematica, matematica este M2, adica mai usoara decat cea de la mate-info, unde este M1, si mai usoara si decat cea de la stiintele naturii, unde este M1-M2. Eu am ales economic pentru ca la bac am subiecte de nivel mediu si la romana si la matematica, iar a treia materie la alegere poate fi Logica(o faci in clasa 9), Psihologia(o faci in clasa 10), Geografia(doar cea din cls 12), sau Economia(din cls 11 si 12).
Baftaa!

| Criss_Cristina_2002_1eGm explică (pentru FriendsShow):

Multumesc mult pentru raspuns!