| Iamqkekk a întrebat:

Salut,pot da din nou probele la BAC? Am luat nota de trecere doar la romana si mate, dar la biologie am picat si as vrea sa dau la toate din nou pentru o nota mai buna

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, nu este nici o problema. Doar daca ai vrea sa-ti fie recunoscute o nota sau doua, la materia/materiile la care ai trecut, trebuie sa specifici expres aceasta in cererea de inscriere.

| Adry05 a răspuns:

Poti da din nou la toate 3, vei completa un formular pentru redarea examenului de bacalaureat si acolo poti opta sa ti se recunoasca notele de la cele unde ai trecut sau sa le dai si pe alea inca o data.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti selecta la anul, sa dai doar la materia care ai picat, sau la toate 3, din nou.
Dar esti oare capabil sa tii materia proaspata, inca 1 an de zile si chiar sa-ti imbunatatesti notele?

| Directioner99 a răspuns:

Nu se poate sa dai din noula celelalte doua, ai luat deja nota de trecere.Iti dai seama daca ar face toata lumea asa, ca nu le convine cat au luat? ia toata lumea 10.deci nu se poate