Întrebare recomandată | JustAod a întrebat:

Salut,pot sa dau probele la liceul Cantacuzino din Târgoviște pe bilingv engleza daca parintii mei sunt plecați in altă țară?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Mă gândesc că te-au lăsat în grija cuiva, ei bine, te duci cu acea persoana și vezi care sunt procedurile sau, daca vrei sa fie mai comod, pui persoana respectiva sa sune la liceul respectiv.
Altfel nu prea ai cum, pentru că ești minor.

| JustAod explică (pentru Hyperion7):

Da,m au lasat in grija bunicilor, dar am înțeles ca trebuie sa aiba ceva acte, si nu au.

| Hyperion7 a răspuns (pentru JustAod):

Pai atunci, daca acte nu exista, slabe șanse să poți face ceva
Vezi poate pot face ei cumva sa te ajute (părinții)

| Korkodeln a răspuns:

Pai nu-ti trebuie mare lucru, singura chestie de acasa ar fi copia dupa certificatul de nastere, in rest it mai trebuie o adeverinta de inscriere de la scoala si cea care ti-o dau ei de la probele de aptitudine la Engleza.

Bunicii tai ar trebui sa stie unde e certificatul tau de nastere.

Uita-te cu atentie aici si nu te sfii sa dai telefon la secretartiat sa intrebi, ca nu te mananca:
https://colegiul-cantacuzino.ro/constituire-clase/clasa-a-ix-a/