| myrandalove a întrebat:

Salut prieteni! Am o problema cu inspiratia... Matusa mea ( care este profesoara de romana ) spune ca fac compuneri tipice si banale, iar profesoara îmi spune ca fac compuneri frumoase. Nu stiu care are dreptate, însă nu din aceasta cauza am apelat la voi! Vreau mai multa inspiratie si mai multe idei. Deci va rog in felul următor : daca ar trebui sa face-ti o întâmplare intr-o gradina botanica, ce a-ti scrie? Povesti-ti pe scrurt, nu detaliat. Numai esentialul, ce va trece prin minte la momentul respectiv. Sau daca nu gasiti o idee cu gradina botanica incerca-ti cu o pădure / la scoală / intr-o excursie / la gradina zoologica / in vizita la tara!
Va rog, ajurați-mă!
Doresc sa dau funda întâmplării celei mai bune!

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Cand am citit ca ai probleme cu inspiratia am crezut ca ai astm happy
eventual ai lipsa de inspiratie ceea ce este altceva.
de ce nu mergi in parc ca sa fii inspirat, la gradina botanica sau unde vrei tu.
cat despre profesoare cred ca cea mai importanta este cea de la scoala. matusa ta nu-ti da note asa ca nu te mai descuraja. poate matusa ta este o profesoara dificila si greu de multumit, nu inseamna ca are dreptate.
poate chiar ai inspiratie. ia mai gandeste-te odata, de data asta spune-ti ca stii ce sa scrii si incepe sa visezi putin. nu strica.

| myrandalove explică (pentru Xpressurself):

Mulțumesc! Chiar m-ai ajutat!

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

"povestiti" nu se scrie niciodata cu cratima.