| bogdan74688 a întrebat:

Salut prieteni,
Am si eu o mica-mare problema. Pentru a nu ma trezi dupa liceu "in pom", prefer sa va intreb - in special pe cei de la Universitatea de Medicina si Farmacie "Victor Babes" ( Timisoara ).
Pentru a intra la Medicina Generala, ce am nevoie? Ce materii de baza, sau puncte forte.
Tin sa subliniez ca sunt la Uman, Filologie - Bilingv italian. Ar fi compatibil? Va rog mult, deoarece tin foarte mult sa incep medicina.

Răspuns Câştigător
| Anonim_3772 a răspuns:

Esti considerat compatibilchiar dc vii de la orice liceu...dar dc vrei la medicina ar fi fost neceras sa dai la fizica-chimie.pentru ca chimie este materia de baza si celelalte ce tine de real.Bafta:X

| Alexstrasza a răspuns (pentru Anonim_3772):

Chimie? Dar a spus medicina generala, nu farmacie!

| Alexstrasza a răspuns (pentru Anonim_3772):

Biologie, multa anatomie, in special. Daca vrei sa te pregatesti pentru admitere, ai nevoie de "bazele biologiei umane" sa-i spunem asa. Si eu am fost la Filologie si acum sunt la Medicina, la Cluj happy

Cel mai sigur cauti pe site-ul facultatii unde ar trebui sa fie informatii despre admitere.