| PiatrăAscuțită a întrebat:

Problema mea este urmatoarea,am fost repartizat la un liceu la care nu-mi doream sa fiu repartizat vreodata, la profilul filologie intensiv engleza.
Vreau sa ma transfer din semestrul al 2 lea la alt liceu,tot cu profilul filologie,dar cu bilingv engleza. Bilingvul la engleza l-am luat, ce formalitati mai trebuie sa indeplinesc pentru realizarea transferului?
Funda mare!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci cerere de transfer si aceasta sa fie aprobata, bineinteles daca indeplinesti conditia privind media de admitere, respectiv aceasta sa fie mai mare decat a ultimului intrat la liceul unde vrei sa te transferi.

| Roibu a răspuns:

Salut! Pentru cele mai bune si corecte informatii cu privire la posibilitatea Transferari te rog sa intrebi la Secretariatul Liceului ori cel mai simplu sa iei contact cu Inspectoratul Scolar in raza cui apartine Liceul ei te vor pune in tema si cu posibilitatea de transferare dar si cu actele necesare. Este posibil ca din cauza notei/mediei sa fi fost transferat acolo iar transferarea sa nu fie posibila. Cu Respect! Roibu C-tin utilizator tpu.ro