| ElenaSt2011 a întrebat:

Puteti sa-mi scrieti un website unde pot primi un certificat GRATUIT dupa frecventarea unui curs online (curs de predare a limbii engleze pentru studentii straini).

Am nevoie de un certificat TESOL, TEFL, CELTA, DELTA, TEYL (oricare din ele) PANA cel TARZIU la finalul lunii ianuarie 2019.

Imi cere compania unde predau engleza online.

Am cautat pe internet (folosind motorul de cautare Google) dar, am gasit DOAR site-uri unde cursul costa de la 300 de dolari in sus (chiar si 600 dolari, sau peste 1000 dolari).

Dar nu imi pot permite asta.

Le multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Certificatele de absolvire a cursurilor se plătesc. Vei găsi multe situri de limbii engleze gratuit, dar cu toate că te-au învățat gratuit, certificatul oficial de absolvire, pe care poți să utilizezi la o angajare cer să fie plătit.

2 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu exista gratis.

| ElenaSt2011 explică:

MULTUMESC ambelor persoane care mi-au raspuns.

Am gasit pe internet site-ul http://www.theteflcertificate.com/ unde se ofera certificatul TEFL GRATIS. Cursul cuprinde parca 12 capitole (inclusiv video despre engleza britanica si americana).
Am urmat cursul respectiv si am obtinut certificatul TEFL ambele GRATIS in 2017, DAR, compania care m-a angajat a trimis e-mail ca trebuie sa le trimit certificat TEFL, TESOL sau CELTA (pe langa alte documente).
Le-am scris e-mail in care i-am intrebat DACA accepta certificatul trimis de mine (inca nu am primit raspuns).
Si m-am gandit sa urmez un alt curs pentru a primi un nou certificat. Pe site-ul groupon.com am gasit un curs online TESOL la pretul de 5 dolari (reducere de 99 % - era 499$) si este acreditat international.