| RAY a întrebat:

Oare care va fi viitorul limbii engleze?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Cred ca va deveni o limba universala, in sensul ca o va stii oricine, scazand astfel efectivul munictorilor in cadrul lingvistic, poate ca asta ar fi un mare deazvantaj.

2 răspunsuri:
| Buresbista123 a răspuns:

Bun,nu stiu eu nu cred in teoria cu o limba universala mi se pare puerila si foarte inspaimantatoare... daca spre asta bati

| Memecy a răspuns:

Deja exista o limba fortat zis "universala" o limba artificiala este numita esperanto de la inventatorul ei care a semnat pe lucrarea respectiva Dr. Esperanto ( care spera)
insa sa stiti ca nu el a fost cel care a inventat primul o limba artificiala.