| Luci25 a întrebat:

Saptamana aceasta este Saptamana Educatiei Globale, am de facut un proiect la romana cu tema``Daca as planta o floare in gradina, curte sau ghiveci as primi...`` imi spuneti si mie ce sa scriu, adica sa imi spune-i In curte sa scrii, In ghiveci sa scrii, In gradina sa scrii dau funda

1 răspuns:
| Necsoiu_Robert_1990 a răspuns:

In gradina:
Eu as fi o floare in gradina pentru ca ele sunt minunate si sunt libere si cresc libere si se fac din ce in ce mai frumoase.
In curte:
Eu as fi o floare in curte pentru ca sunt minunate si pot creste unde vor iar lumea le admira mereu.
In ghiveci:
Eu as fi o floare in ghiveci pentru ca sunt mici sau mari, iar oamenii mereu le uda vara le pun la soare iar iarna le ia in casa.