| MaruMaru a întrebat:

Salut, se apropie examenele si as vrea si eu sa imi spuneti si mie din ce sa invat va rog frumos ca la simulari am luat nota mica si as vrea sa ma pun pe invatat daca puteti sa imi spuneti si mie din ce sa invat...dar sa nu imi dati site-uri cu examene doar sa imi spuneti din ce s-ar putea sa imi dea va rog frumos...

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Precizează în ce clasă eşti, ca să ştiu ce examen dai - Evaluare Naţională sau BAC...
Dacă eşti în clasa a 12-a, precizează la ce profil & specializare ( ca să ştiu din ce dai BAC-ul ), apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| MissDevilish666 a răspuns:

Bună.
Învață toată materia din clasa a 7a și a 8a. Tot ce știu e că la mate se va da la geometrie din prismă și piramidă, la algebră funcții cu siguranță, ecuații etc.
Fii atent în clasă și rezolvă cât mai multe exerciții.Și cumpără-ți culegeri.

| Cristyan21 a răspuns:

Mda ai daca ai culegere de mate scrie acolo programa pentru evaluarea nationala... si la romana la fel daca ai culegere.