| jack115 a întrebat:

Salut, iată se apropie si pretestarile (simulari )si examenele, am emotii si ma tem de examene sa am nota mica. La Limba romana ma voi ispravi, dar la matematica si istorie sunt mai slab.
Joi am pretestare la matematica.
In fiecare zi ma gandesc la asta.
Orice sfat si incurajare m-ar ajuta.
Multumesc.

1 răspuns:
| Milmoias12 a răspuns:

Salut.Nu te cunosc, dar iti pot da un sfat, pentru ca si eu am trecut prin asta.La matematica poti sa repeti usor usor usor citesti de 4-5 ori pe zi.Seara cand dormi nu te gandii la testele astea pentru ca, creierul tau isi transmite frica.In ziua cand vine testul nu te grabi, usor, usor pentru ca daca te grabesti nu faci nimic.Nu incerca sa faci repede sa fii tu primul care da foaia.Stai linistit, pana la urma sunt simulari.Eu stiu ca nu se trec.Incearca sa faci ceva.
Succes!?