| clawdyu22 a întrebat:

Salut, se poate lua la bac poezia lui eminescu "Lacul"?

18 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu stiu daca se poate lua la bac aceasta poezie, dar dupa formulare o sa ai nevoie de muuuulta bafta. Pe bafta ti-o si dorim.

Răspuns utilizator avertizat
| clawdyu22 explică (pentru regis):

Am luat bacul, cu 9, 31 chiar. Multumesc pentru urarile de bine! (sarcasm)

| regis a răspuns (pentru clawdyu22):

Sincere felicitari!
Urarile de bine nu au fost sarcastice, doar ca aveam mari indoieli in privinta stapanirii limbii romane dupa ce ai intrebat ce se putea "lua" la bac. Media ta este insa una excelenta si e cel mai bun contraargument pentru toti scepticii de mai sus, in frunte cu mine. Ne bucuram nespus ca am gresitwinking.
Felicitari inca o data si succese nebanuite si mai departe.

regis
| regis a răspuns:

Eu cred ca vor lua bacul cei care s-au pregatit. Bine, si cativa care au dat spaga plus cativa norocosi, care au picat pe subiect. Restul, ca sunt 60% sau 10%, chiar nu conteaza, sa se pregateasca pentru data viitoare.

| Rares95 a răspuns:

O fost aiurea... sper sa iau un 7

Răspuns utilizator avertizat
| jamal000 a răspuns:

E in regula aceasta poezie, daca ai punctat totate subpunctele mentionate pe foaia de examen.

Răspuns utilizator avertizat
| Aniquel a răspuns:

Pariu ca majoritatea au luat Lacul sau Luceafarul. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| MissCarterM a răspuns:

Cel mai bine "Luceafarul".