| ImGone a întrebat:

Stie careva ce salar ia un student dupa ce termina facultatea de informatica din cluj ubb. Am auzit ca se ia un mic salar din timpul facultatii. As fi foarte incantat sa imi raspunda unii studenti din cadrul facultatii, sau care a terminat aici. Mersi!

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Nu iti garanteaza nimeni un salariu anume dupa facultate. E relativ asta.
Depinde de domeniul in care lucrezi, de firma, de activitatea ta, de performantele tale. Nu conteaza unde anume faci facultatea, importante sunt cunostintele acumulate. Cel mai simplu e sa cauti orientativ joburi pe net si sa vezi cam ce salarii sunt.
In faza initiala nu sunt extraordinar de mari din cauza lipsei de experienta, insa in IT cu siguranta vei gasi usor de munca.
Succes!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Studentii nu primesc salariul. Cei meritosi primesc burse.