| Drumul a întrebat:

Stie cineva daca la scoala superioara de aviatie civila se da admitere? M-am interesat si scria ca trebuie sa ai cunostinte de matematica, fizica si engleza, nu zice nimic de admitere.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca se da examen de admitere. Crezi ca accepta pe oricare Dorel?

| GdX a răspuns:

Poti sa le dai un telefon si sa le pui cate intrebari vrei, pentru ca de la ei aflii informatiile direct de la sursa.
http://www.aviationacademy.ro/contact.html uite aici contactul lor.

| Drumul explică:

"Pentru cei ce se inscriu la cursurile ATPL(A), se dau la inceperea cursurilor niste testari la matematica si lb engleza, aceste testari nu au ca scop admiterea sau respingerea si sunt doar pentru a vedea care este nivelul de pregatire in momentul inceperii cursului.
Cursurile noastre sunt doar contra cost."