| CookiePwN a întrebat:

Stie cineva in ce consta mai exact proba pentru admitere la Politehnica Bucuresti - Facultatea de Inginerie Aerospatiala? Am auzit ca se da o proba orala, daca da, cam ce te intreaba acolo? din ce materie?
Sper ca am postat in categoria corecta. Mersi.

Răspuns Câştigător
| clover231 a răspuns:

Buna Cookie! La Politehnica Bucuresti se da decat admitere proba scrisa la matematica si fizica. Nu este proba orala. Cat despre proba scrisa, sunt 18 intrebari atat la mate cat si la fizica. Eu sunt studenta la Politehnica si sincer iti spun ca imi pare rau ca nu am plecat la studii in afara, mai ales ca acum se ofera o gramada de burse de studii. Eu m-am interesat de o bursa pentru master la o fundatie: study Abroad Advising Center si am vazut ca au si cursuri de licenta. daca vrei poti trimiti un mail la contact@education-abroad. ro pentru mai multe detalii. Bafta!