| Găbiţu96 a întrebat:

Stiti cumva cand incepe anul universitar? Pe 28 septembrie care e luni, sau pe 1 octombrie?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Depinde de facultate. La mine la Ovidius se incepe pe 1 octombrie. Un prieten de-al meu care e la Politehnica incepe tot pe 1. Cel mai bine ar fi sa te interesezi acolo unde studiezi tu.

| Găbiţu96 explică (pentru AFR81):

Hey, raspunsul tau a picat la fix. Si eu tot la Ovidius ma duc laughing

| AFR81 a răspuns (pentru Găbiţu96):

Sa te mai interesezi pe site, ar trebui sa afiseze. Eu asa am auzit de la actuali si fosti studenti, ca se incepe pe 1 octombrie, adica joi. La Ovidius la ce facultate esti?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, anul universitar începe în data de 1 octombrie happy
NU contează că este Joi.

Dar, Festivităţile de deschidere pot avea loc şi mai repede ( sau chiar diferă, ca dată, la diverse facultăţi din cadrul aceleiaşi universităţi )...
Oricum, data Festivităţii de deschidere a anului universitar 2015-2016 se va anunţa pe site-ul oficial al facultăţii.

Toate cele bune!