| SilviuThisLife a întrebat:

Salut.Stiti si voi niste personalitati ale Evului Mediu? Funda.
Nu conteaza daca sunt Romanesti sau din alte tari.

Răspuns Câştigător
| 4Andu a răspuns:

Darius I - rege al Persiei
Inginerul Roman, Anghel Saligny
Gustav al III-lea, rege al Suediei (1746-1792)
Buddha (567-486. hr)
Aristotel (384-322 I.Hr.)
Frederico Fellini - Maestu al Cinematografiei Italiene
Frederic Chopin
Gustave Eiffel
Gheorghi Konstantinovici Jukov
Ioana D`Arc
Tolstoi
Leonardo Da Vinci
Corneliu Baba
A. G. Venettanov
Wilhem Cuceritorul (cca 1028-1087)
Cleopatra
Platon
Michelangelo Mersisi Da Cravaggio
David Hilbert
Marcus Aurelius

funda?

| SilviuThisLife explică (pentru 4Andu):

Multumesc.Ary ai copiat de la el.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru 4Andu):

Raspunsul e cat se poate de idiot. Nici unii nu au trait in evul mediu.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ma uit si ma crucesc...

Sper ca nu te vei duce la scoala si vei spune ca Aristotel, Cleopatra, Gustave Eiffel si majoritatea celorlalti din lista asta sunt personalitati ale Evului Mediu...

Evul Mediu inseamna perioada cuprinsa aproximativ intre anii 500 si 1500 era noastra.
Cum ar putea o persoana care a trait inainte de Cristos (cum ar fi Aristotel) sau in secolul 20 (cum ar fi Eiffel) sa fie personalitate a Evului Mediu?

| SilviuThisLife explică (pentru johnnny123):

Multimesc.Imi poti spune cum pot sa scot o funda? Ti-o dau tie.