| anonim_4396 a întrebat:

Stiti un site bun sau alta metoda de unde pot invata germana bine?
Dara duolingo sau alta aplicatie, un site bun ceva.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu vrei magie peste noapte gata sa stii deutsche, vei vedea cat de usoara e

| Navzharah a răspuns (pentru RAY):

Ma baiatule happy
Eu am intrebat daca stie cineva o sursa bine de unde pot invata.
Atat.

| Violleta2022 a răspuns:

De pe site-uri nu poti invata nimic bine, ai nevoie de un profesor cu care sa lucrezi, ca sa inveti sa pronunti corect si sa te corecteze tot timpul.

| NLS a răspuns:

Canale de YouTube:
pentru neinitiati/incepatori

Eko languages
https://www.youtube.com/......tps?/watch

Germana simplu si usor
https://www.youtube.com/c/Germanasimplusiusor/videos

apoi
Limba germana cu Olivia

Profu de germana

Silverhand Romania

Canale in germana (din punctul meu de vedere, mult mai folositoare, dupa acestea am invatat si eu):

Lingster Academy
Lingoni German
Fröhlich deutsch
Learn German with Anja

| NotNamed a răspuns:

Nu prea gasesti. Trebuie sa înveți engleza macar la nivel b1 si vei gasi foarte usor un curs engleza-germana. Te sfătuiesc sa instalezi Dualingo si sa termini toate capitolele la engleza. In 2 luni cu cate o ora pe zi vei învăța engleza de nivel b1-b2 si dupa iti deschizi cursul de germana din engleza.

| Navzharah a răspuns (pentru NotNamed):

Bro happy predau engleza, nu am treaba.
Acum invat germana din engleza.

| NotNamed a răspuns:

Știu un site in romana care te invata germana la nivel b2 dar e sub forma de curs pe 2 luni care costă 400RON luna si 800RON tot cursul.

| JetBlueJet a răspuns:

LingoHut laughing

| diNNozo a răspuns:

Sunt interesat si eu. daca afli te rog anunta-ma