| anonim7338383 a întrebat:

Salut! Stiu ca bacul este obligatoriu la 3 materii in functie de profil, dar acele probe de competente (cred ca asa se numesc) iti afecteaza cumva nota?
Sunt pe stiinte sociale si avem franceza cu o ora mai mult decat engleza, profa de engleza a spus ca de la anul o sa ne concentram mai mult pe materiile importante, iar la aceasta franceza nu am inteles. Se poate da bacul la engleza in loc de franceza?
Calificativele sunt vreo problema? Daca m-as duce si n-as sti sa raspund aproape nimic se intampla ceva?
As dori un raspuns rezonabil, mulumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ acele probe de competente ( cred ca asa se numesc ) iti afecteaza cumva nota?~

NU afectează cu nimic! Cu ZERO puncte, treci!

| dullcat a răspuns:

Buna.Din ce am inteles, esti clasa a XI-a? Mai este pana la bac, deci intreaba-ti profesorii/profesoarele pentru un raspuns pertinent.

Succes.

| adryang78 a răspuns:

Competențele nu mai fac parte din BAC. Au fost scoase anul acesta. Știu sigur, fiindcă fiica mea a dat BAC-ul în acest an. Oricum, nu aveau nicio importanță, nu afectau cu nimic nota.