| ridhimagupta a întrebat:

Buna am o intrebare la profil de stiinte sociale la ce materii se da bacul?

Răspuns Câştigător
| Diaaaana a răspuns:

Oral:Romana,Engleza(Franceza la alegere)
Scris:Romana-obligatoriu,Istorie-obligatoriu,de ales dintre:Logica, Psihologie, Economie, Filozofie si Geografie.
Si mai sunt competentele digitale, adica Tic-ulhappy

| ridhimagupta explică (pentru Diaaaana):

Multumesc

| Diaaaana a răspuns (pentru ridhimagupta):

Cu placerehappy

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dai "obligatoriu" din Română şi Istorie!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Geografie, Logica si argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Toate cele bune.

| Diaaaana a răspuns (pentru bursuc001):

Ca sa ai profil de stiinte sociale trebuie sa fii la uman iar la uman matematica nu se mai face din clasa a 11-a. Ceea ce ai spus este o absurditate mai mare ca tine.O zi buna!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, într-adevăr, din grabă am dat copy & paste la o parte din ALT răspuns sad

Era vorba de Istorie - după cum se vede foarte CLAR din Anexa indicată de mine!

Oricum, am remediat această "problemă" şi am editat răspunsul iniţial happy

Mulţumesc pentru observaţie.

Totuşi, NU era necesar s-o "califici" ca o "absurditate mai mare ca" mine sad

Toţi suntem OAMENI şi mai GREŞIM!

Nici tu nu eşti perfectă sad

Şi, chiar dacă am greşit în enunţul răspunsului, am INDICAT Anexa în "original", pentru a VERIFICA cele spuse de mine.
Astfel că, userul ar fi observat acea greşeală...

O seară frumoasă.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Chiar şi tu ai OMIS Sociologia...