| costimovrin a întrebat:

Strict pentru calitatea studiilor, ce facultate ati alege intre Facultatea de Matematica si Informatica, specializarea informatica Universitatea Bucuresti si Facultatea de informatica din Iasi? Care te pregateste mai bine (care este mai buna, pe romaneste)?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ministerul nu a fost in stare să facă o ierahie a facultăților românești (care sunt mai bune, pe romaneste) și crezi că părerea unuia-altuia de p-aici, are vreo relevanță in speța asta?

eu zic că nu

| LPCTSTR a răspuns:

Iasiul are cateva avantaje cu parteneriatele sale + destul de multe firme la care sa-ti incerci norocul.

| costimovrin explică (pentru LPCTSTR):

Si eu am auzit de Iasi ca are sectie puternica, dar sa fie firme mai multe in Iasi ca in Bucuresti?

| LPCTSTR a răspuns (pentru costimovrin):

As zice ca in egala masura.