| Danezul99 a întrebat:

Sunt baiat și am terminat scoala anul trecut, am luat bacul și am încercat sa intru la poliția de frontiera, neștiind deloc engleza am picat. As vrea un sfat de la voi cu o soluție unde sa dau având in vedere ca nu știu engleza și matematica mai deloc

Răspuns Câştigător
| christine99 a răspuns:

Asistent balneofiziokinetoterapie sau profesor de educație fizică.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te inscrii la curs intensiv de engleza, faci treptele A1 si A2, iar cu acel nivel deja ai sansa sa iei examenul.
Daca faci si B1 si eventual si B2, atunci vei lua examenul de engleza fara mari probleme.
Cu treptele B luate te poti angaja chiar si in Marea Britanie.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa o scoala postliceala de meserii.
Vezi ce este disponibil la tine in oras.

| Bizon95 a răspuns:

Inveti engleza cu duolingo cel putin 20mins pe zi
si la anul incerci din nou