| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 10 a la profilul de matematica si informatica, am media peste 7 50 si inca nu stiu la ce facultate de stat sa ma gandesc, vreau sa ajung profesor de matematica, informatica sau sa lucrez pentru o banca.
O zii buna!

Răspuns Câştigător
| Raiden a răspuns:

Facultatea de Matematica
Facultatea de Informatica
Facultatea de Stiinte Economice; specializare Finante - banci.

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Media peste 7, 50 e cam mica, la ce fel te-ai exprimat e pana-n 8, dar in fine. Facultatea de matematica si informatica, A. S. E.-ul sau poti incerca chiar si-o inginerie. Clasa a 10-a? Ai destul timp de-a te hotari.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Ca sa faci 3 in unu cum se spune, ASE Bucuresti iar din anul 1 te inscrii si la cursul de pedagogie care e optional. Alege facultatea Contabilitate si Informatica de Gestiune sau Facultatea de Cibernetica, astea sunt miezu.

| kytty a răspuns:

Bunahappy

pai si eu studiez acelasi lucru.mai exact finante banci, administrarea unei institutii si tot ce tine de asa ceva.
poti urma facultatea de informatica sau marketing, poti urma universitatea de matematica, dar trebuie sa ai mediile mariwinking.
mai ai 2 ani, asa ca gandeste-te foarte bine.mult norocwinking

| florinSalam a răspuns:

Pe mine medie ma ingrijoreaza.
daca nu intru, daca nu fac fata.