| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Sunt clasa a 10-a si trec intr a 11-a. sunt la un liceu ce i pe locul 3 din oras. vreau sa ma transfer la un liceu de pe locul 1.
La liceul actual am chiulit mult si am media 7.00.
Maine vreau sa ma duc sa ma transfer.
Ce parere aveti? cum sa procedez? am sanse sa intru la acel liceu?
eu oricum vreau sa ma transfer.

2 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Trebuie sa depui o cerere la scoala ta, apoi una la scoala la care vrei sa te transferi. Maine din cate stiu eu este consiliu in scoli cu privire la noul an(asa era daca incepea pe 10, acum nu stiu) si s-ar putea sa fie prea tarziu.
Sincer, nu prea ai sanse. Media 7 este destul de mica pentru a intra la un liceu mai bun, sau chiar cel mai bun din oras. Oricum, merita sa inceric.

Multa bafta!

| kasty a răspuns:

Depinde doar de directorul liceului la care vrei sa te transferi daca accepta transferul
probleme sunt daca ai media la purtare scazuta, pe motiv de indisciplina poate refuza transferul... oricum bafta multa!