| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 8-a si o sa urmeze repartizarile si vreau sa intru in Dacia. Am media 5, 53. 1)acum care e mai bun mecanica sau electro-mecanica? Vreau sa dau pe liceu nu profesionala. 2) Dupa LICEU Dacia, ce as putea sa fac mai departe?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Annna04 a răspuns:

Cat despre ce profil sa alegi, nu ma prea pricep la d-astea.Probabi sunt asemanatoare. Poti intreba, daca ai cunostinte sau prieteni (daca ai)care se duc la liceul respectiv, cum difera cele 2 profile, care li se par mai usor/greu de abordat etc...

Cat cespre cea i putea sa faci pe viitor:
-Tehnician electrician electronist auto
-Tehnician transporturi

De asemenea, cred ca iti poti lua permisul de conducere gratuit la scoala.