| Roarrrrr a întrebat:

Buna dimineata! Maine dau test initial la matematica (clasa a 9-a) si vreau sa stiu din ce lectii sa ma pregatesc. Ne da din clasa a 8-a sau din clasele 5-8? Fundita pentru cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna
O sa va dea din clasele 5-8 dar stai linistita nu se trec.

| Ibrahimovic a răspuns:

Va da doar din ce ati facut in clasa a8-a.
Nu ati facut o mini-recapitulare inainte de test ca sa va zica din ce va da?
Oricum printre subiecte probabil se va afla: rezolvarea ecuatiei de gradul 1 si 2, sisteme de ecuatii, reprezentarea grafica a functiei de gradul 1, iar la geometrie probabil o figura geometrica si sa alfati aria laterala, totala, volumul...chestii de astea, din ce ai facut in clasa a8-a! Noua asa ne-a dat la testul initial in clasa a9-a!

| Fata026 a răspuns:

Salut!
Testul initial se da pe baza lectiilor invatate anul trecut. Adica clasa a 8-a deci ai putea sa-ti iei caietul vechi si sa incepi sa recapitulezi in mare ca nu e asa greu. Sper ca ti-am fost de ajutor.