| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si am fost repartizat la filologie intensiv engleza dar nu aici voiam. Probabil ati mai auzit povestea asta.
Si intrebarea mea suna cam asa
Vrand sa ma transfer la știinte ale naturii, cum functioneaza sistemul de diferente adica la ce materii se dau si cand se dau?

SI Stiti cumva daca toate unitatile scolare isi sustin diferentele in acelasi timp? Pentru ca as vrea sa incerc la 2 licee diferite.

La medii si "CV" stau bine adica pe primul semestru am avut 9, 58 si pe asta inclin spre 9, 75. Am participat intr-un proiect european erasmus si sunt vicepresedinte la consiliu scolar al elevilor

Si cum am zis si mai sus, nu vreau sa raman la acest liceu pentru ca nu ma pot adapta la stilul lui si sunt prea stresat.

Cei care ati mai trecut prin asta, va rog sa imi dati si mie o mana de ajutor.

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Inainte de inceperea noului an scolar/ semestru dai diferente la materiile care nu le-ai facut.

| Anonim88Anonim a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Asta stiu dar aceste diferente se dau la toate scolile in acelasi timp sau fiecare isi stabileste o data?

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Anonim88Anonim):

Fiecare liceu are propriul program pentru diferente. Directorul fiecarui liceu decide asta.