| Grimster a întrebat:

Sunt destul de nehotarat. As dori sa ma inscriu in AIESEC, dar nu stiu exact ce activitati se desfasoara in cadrul acestei organizatii. Pe langa asta, desi vreau sa fac si altceva pe langa facultate, dar nu stiu daca sunt potrivit pentru AIESEC. Sunt o fire mai retrasa, uneori sunt necomunicativ si din cate am auzit ei au nevoie de oameni deschisi, sociabili.

Aveti ceva mai multe informatii? Care este procedura de inscriere? Ce se intampla concret acolo?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Ca o "definitie ", AIESEC este cea mai mare organizatie de tineri din lume creata cu scopul interactiunii dintre acestia precum si in scopul dezvoltarii potentialului lor de invatare si autodezvoltare.AIESEC este o asociatie studenteasca globala, non-guvernamentala, independenta, non-profit, condusa de studenti sau proaspat absolventi.Vezi site-ul oficial al ong-ului:http://www.aiesec.ro/

Daca te vei implica in activitatile organizatiei, vei deveni mai "potrivit" pentru viata de dupa absolvirea facultatii!
Pentru tine, asa cum te descrii, va fi ca o a doua "scoala", de autoeducare in sensul dezvoltarii personale.
Vezi, in link, ce poti invata :http://www.aiesecbucharest.ro/despre-noi/cum-suntem-organizati/