Întrebare recomandată | CelCeReuseste a întrebat:

Daca va rog, imi puteti spune care este procedeul (detailat), de inscriere la o facultate? (acte necesare, unde, cum, la cine).
Am ales universitatea, si cateva facultati din cadrul ei la care as vrea sa ma inscriu. Vreau sa stiu ce am de rezolvat.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna :)
Uite ceva informativ...
http://admitere.unibuc.ro/......e-necesare
Cel mai indicat ar fi sa te duci la facultatea respectiva sa ceri informatii precise de la secretariat!
Mult succes!

| AFR81 a răspuns:

Actele necesare le gasesti pe site-ul facultatii. Perioada de inscriere tot acolo. Cand te hotarasti să te inscrii, pur si simplu bagi actele intr-un dosar si te duci catre universitate. Ajuns acolo, cauti secretariatul sau secretariatele facultatilor la care doresti să te inscrii si, pur si simplu, bati la usa si intri. Cei de acolo vor verifica daca totul este in regula si iti vor da cateva formulare să completezi. Dupa ce ai terminat, nu-ti va ramane decat să vezi, dupa cateva zile, daca ai fost admis si să revii să te inmatriculezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acetele necesare le gasesti la fiecare facultate in parte afisate pe site.

iti faci dosarul, mergi la facultate cu el si te inscrii. Nimic mai complicat de atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate informatiile sunt pe site-ul facultatii.