| mihaitorres a întrebat:

Sunt din Pitesti. Vreau sa dau la liceul Alexandru Odobescu, Maria Teiuleanu zis si "economic" sau liceul Ion Barbu. Vreau si eu impresie despre profesori, colegi. ORICE dar sa fie legat de aceste licee. Daca este cineva la unul dintre aceste licee sau ar vrea sa intre la unul din ele si a auzit de la altii. Daca stiti va rog lamuriti-ma! happy

4 răspunsuri:
| UsErNaMeTPU a răspuns:

Buna sunt din zona si cunosc cat de cat liceele nu ti-as recomanda odobescu deloc. este foarte sever mai indicat ar fi ion barbu pe orce profil succes!

| UsErNaMeTPU a răspuns:

Te contrazic 'scurt circuit' dragan a fost profesorul mamei la liceul sanitar in anii 80' si era un tip super...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimpotriva, eu iti recomand cu mare caldura Odobescu. E net superior fata de Economic, mai ales Barbu. Si se intra cu medii destul de ok...nu foarte mari. Acolo am terminat eu si nu mi-a parut rau ca n-am ales Zinca sau Bratianu sau nu stiu ce alt liceu chiar mai slab, nu la fel de bun sau poate mai bun din anumite puncte de vedere.

In Odobescu, in afara de unul, Spinei, care preda engleza...toti sunt OK. Cei care vor fi la L2(incepatori) vor avea de indurat cu el. Cei de la L1(avansati) vor avea profi lejeri in general, e relax total la orele lor. In afara de Spinei nu e niciun profesor asa periculos. Ar fi pe de o parte la fizica, Dragan, ii arde pe cei de a 9-a, daca nu invata, dar cred ca trebuie sa iasa la pensie. Desi, cu toate astea, Dragan e amprenta liceului Odobescu, si nu ca ar fi rau, ci pentru ca e chiar deosebit. E un om foarte inteligent, preda foarte bine, e ironic, la greu...mori de ras la ora lui! Mi-a fost si diriginte pe clasa a 12-a. Doar pe cei de a 9-a ii sperie asa ca sa-i faca sa invete fizica serios(asta la mate-info intensiv).
In tot liceul doar un singur profesor e nesuportat, Spinei, dar eu n-am avut cum sa il am profesor, din fericire. In rest faci fata aici. E destul de placut! Cand imi amintesc de acest liceu, imi amintesc cu mare placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@UserName, si eu ce am spus? Tu stii sa citesti? Din ce se observa, nu prea!