| MetallicFocus a întrebat:

Sunt elev in clasa a XI-a la profilul real, specializarea mate-info. Ma gandeam ca la inceputul clasei a XII-a sa ma mut la profilul uman, specializarea stiinte sociale in cadrul unui alt liceu si as dori sa aflu informatii in legatura cu:

1) Trebuie sa dau diferente pentru materiile care s-au facut in anii anteriori DAR nu se mai fac acum? (ex: la s. sociale se face latina in clasa IX si X dar nu se mai face din clasa XI)
2) Daca nu am facut o anumita limba moderna care se face la liceul la care vreau sa ma mut, trebuie sa dau diferenta la ea? (ex: eu nu am facut franceza la liceul meu, dar din cate stiu, la celalalt se face)
3) La ce alte materii se dau diferente? (Mate-Info >- Stiinte Sociale)

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| theodorafemme2001 a răspuns:

1) nu, nu cred
2)nu, dar va trebui sa o inveti singur.
3)bio si chimie ( cred )