| Gavril111 a întrebat:

Salut, sunt foarte slab la matematica, la anul urmeaza Evaluarea Nationala, as putea sa recuperez totul pentru a lua peste 5 in examen?

Răspuns Câştigător
| DonarisDona a răspuns:

Da, vei reuși! Nu este deloc imposibil, încearcă sa înveți mai mult, poate din vară câte puțin, și vei lua o nota de trecere și mare! Nu ți fa probleme, este ușor aceasta evaluare. Poate începi si câteva meditații dacă nu poți singur. Bafta îți doresc

| FonAfon a răspuns (pentru DonarisDona):

Nu vreau să te jignesc, dar forma corectă este „nu face", nu „nu fă".

| DonarisDona a răspuns (pentru FonAfon):

Ok, mersi

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea asta numai tu poti raspunde, depinzand strict de tine, daca vei pune mana sa inveti serios la mate, sa nu.

| Andreeush a răspuns:

Da, fii mai atent la ore și învață mai mult.
Ai putea să faci câteva meditații.

| FonAfon a răspuns:

Posibil este. Dar nu prea avem de unde să știm dacă vei reuși.

| nooneishereboo a răspuns:

Aveți unii dintre voi niște întrebări, dar ce suntem noi zei să știm cum o să te descurci tu?

| SomethingFunni a răspuns (pentru nooneishereboo):

El nu a intrebat daca "o sa se descurce" ci daca "este posibil".

Desi nu am predat decat la nivel de facultate, cred ca e posibil sa predai toata materia de la 0, pentru 5 la matematica, in cam 6-10 zile unui elev. Deci nu cred ca se pune problema pentru un an intreg.

| Alexandruxxxx a răspuns:

Fa pregătire altfel nu ai cum deoarece dacă nu înveți din a 5a pierzi firul