| Monyyyyy a întrebat:

Salut, sunt foarte stresată pentru bac inca nu stiu tot la biologie, mai am clasa a 10 a și nu înțeleg problema cu legile lui Mendeleev și la romana inca nu am învățat ca sunt doar eseuri. Ma gândesc ca înainte de simulare și in luna aia pentru bac va ajunge.Voi ați știut pana acum? Și la mate imi este frica sa nu dea greu cum o dat anul trecut, adica nu mi se pare citesc in 2015, 2016, 2017 au dat usor de numa.Si anul trecut mult mai greu. Oare cum va da acum? Ce sa fac? Mi-e frica ca voi greși din greseala la bac ca is emotiva și media contează.

Răspuns Câştigător
| Justwannahelp a răspuns:

Salut, aici gasesti variante pentru bac+rezolvari/bareme https://profesorjitaruionel.com/

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai dacă nici pe Mendel nu-l înțelegi, nu știu cum ai înțeles restul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa zici legile lui mendel ca mendeleev a facut tabelul chimic laughing
pune mana pe carte.