| WizZz a întrebat:

Salut sunt in clasa 8-a si peste 2 zile am test la mate poate sa-mi spuna cineva ce ar trebui sa repet?(stiu ca ultima lectie au fost functiile)

Răspuns Câştigător
| Trumpinator a răspuns:

Ce inseamna functie. Reprezentare grafica a functiilor de tipul f(x)=ax+b. Si operati cu functii.

1 răspuns:
| Satango a răspuns:

Ce să repeţi? Ceea ce ai făcut, lecţiile. Dar la matematică nu se repetă ca un comentariu la română, se face exerciţii. Ia toate exerciţiile pe care le-ai făcut în clasă şi încearcă să le faci singur după care să te verifici, până înţelegi. În cazul în care îţi va fi dificil cere ajutorul unor colegi de clasă mai pricepuţi sau uită-te pe net la rezolvări pentru exerciţii asemânătoare. Baftă!