| RoxyRoxana200 a întrebat:

Peste cateva zile incep pregatirea la matematica,si mi e foarte frica,nu stiu aproape nimic! Cam xe ar trebui sa repet, cam ce ar da la test? Clasa 8. Daca nu voi intelege

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai de asta faci pregătire ca nu știi nimic. Asta e avantajul la meditator, ca îl poți întreba orice și ca te învață ce nu știi. Testul nu e important, ala e fix ca sa știe ce trebuie sa lucreze cu tine și sa vadă ce progrese faci pe parcurs.

| Ara997 a răspuns:

Https://sorinborodi.ro/
ia si lucreaza de aici, alege teste usoare la inceput.

| b4stefa a răspuns:

Repeta multimi
calcul algebric
fractii
raporturi

| Alynutza5 a răspuns:

La mine a fost foarte ciudat faptul ca urma sa fac pregătire. Îmi imploram efectiv mama sa facă ceva pentru ca nu stiam daca voi lua mai mult de 3 la examen (acum 1 an jumate) Intr.o zi ia sa vezi minune laughing) Mama imi spune:"Vezi ca la ora 17.00 ai pregatire, eram ceva de genu nu serios de abia acum imi spui laughing) Sunt destul de timidă si ma stresez foarte repede când vine vorba de ceva important laughing)La mine nu a fost nevoie de test inainte pentru ca am fost recomandata de catre o ruda doamnei profesoare.Am mers, pur si simplu la profa si ma uitam lung la ea, mi-a spus ceva de genul:"nu.ti fie frica, sunt aici sa te ajut spune.mi ce nu intelegi ca sa stiu ce sa.ti explic happyAm luat 7 la examen, începând pregatirea in martie, deci nu am avut atât de mult timp la dispozitie... Si de atunci am început sa iubesc efectiv matematica, mentionez ca profesorul meu de la scoala era un tâmpit care stia sa faca doar ecuații laughing) M-am atasat foarte tare de meditatoarea mea ii multumesc pentru ca mi.a deschis ochii.In momentul de fata sunt la mate-info, clasa a10 a, imi place de profa de la liceu dar cred ca o sa apelez din nou la meditații ca sa pot tine pasul! Heii mult noroc!

| Vernica_Cristiana_2000 a răspuns:

Eu cand am mers la pregatire la mate, m-a intrebat:
-ariile(formule)
- teoreme(inaltimii, catetei pitagora, 30-60-90)
-volorile lui sin., cos., tg., ctg. adica sin de 30° = 1 pe 2 si ca formulele sin =cateta opuca supra ipotenuza.(C.O/Ip.)

P.s. sunt clasa a VIII-a si am facut pregature