| Andrey25 a întrebat:

Sunt in clasa a 12 a, profil uman ( stiinte sociale ), peste cateva saptamani trebuie sa dau bacu'. Problema e ca nu m-am gandit inca la ce facultate sa ma duc. Puteti sa imi recomandati si mie o facultate usoara la care sa nu fie nevoie sa invat prea mult?

PS : Orice parere conteaza si ma ajuta foarte mult.

7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Simți că ar trebui să îți aleagă alții viitorul? Nu e important doar să faci o facultate și să ai o diplomă, că dacă n-o folosești, o ai cam degeaba...

| Betty12345678 a răspuns:

Sport.

| asperger3 a răspuns:

Pai ce iti place cel mai mult? Daca iti plac limbile straine si sau romana du-te pe cea de limbi, daca iti plac socio-umanele du-te pe cea de socio-umane

| Andersen2k18 a răspuns:

Toate facultatile au specificul lor, dar asta nu inseamna ca e usor sa inveti.La facultate vei avea un program incarcat, asa ca nu te gandi ca e asa de usor, adica depinde la ce facultate cu frecventa sau fara.La moda acum is Medicina, Politehnica, Informatica etc.

| ABCD122 a răspuns:

Daca ai o condiție fizica foarte buna, du-te la Academia de Poliție.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Toate facultatiile sunt bune, in general. Dar, depinde si ce facultate iti doresti tu sa faci. De exemplu, eu iti pot spune sa mergi la Universitatea Tehnica din Cluj, dar, daca nu iti place ce profiluri au acolo, sau nu te pasioneaza ce se studiaza acolo, nu are rost sa mergi sa ai si tu o diploma in mana. Fa ceva ce iti place, inginerie, medicina, arhitectura, politie, stiinte politice, drept, etc. Dar, orienteaza-te si ce se cere pe piata de munca. Totul tine de tine cat esti dispus sa dai si sa inveti pentru a iesi ceea ce iti doresti. Succes.

| Andreea2310 a răspuns:

Buna! Du - te la limbi străine. Cat de cat poti deveni un profesor sau un translator de succes!