| Alexule19 a întrebat:

Salut TPU,sunt in clasa a VIII-a si trebuie sa aleg un liceu. profil, in principu m-am axat sa ma duc la Alexandru Ioan Cuza-Stiinte Sociale,imi puteti spune cum merge treaba pe stiinte sociale? adica ce materii, ce poti iesi dupa facultate, la ce dai bacu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stiinte sociale se pune accent pe romana, limbi straine, istorie, geografie, logica, psihologie etc.
Bacalaureatul il vei de la romana, istorie si de ales intre logica/psihologie/economie/filosofie/geografie.
Ce poti iesi dupa facultate asta depinde de facultate pe care o sa o urmezi.

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Eu cred că în ţară sînt mai multe licee care poartă numele de Alexandru Ioan Cuza.Tu la care liceu, sau mai exact din care oraş, faci tu referire să afli relaţii?