| maite13 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si as vrea sa dau la un liceu militar (de preferat Breaza),ce trebuie sa fac?
Am inteles ca se da un test grila la matematica si romana, asa e? Si la sport se da proba eliminatorie?

Cand se fac inscrierile?
va rog sa imi raspundeti.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Ai aici toate raspunsurile http://www.cantemircml.ro/? page_id=17, si probe, si etape, iar in stanga ecranului ai metodologie admitere 2012. succes!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuia să te interesezi mai din timp.
http://www.cantemircml.ro/? page_id=17
Mult succes!
Pa, pa.

| Papusik a răspuns:

Buna. S-au terminat dekja si probele fizice si totlaughing
Maine e ultima proba proba scrisa

| Cadillac a răspuns:

Iti poti lua adio acolo din cate stiu sau dat probele dar tu mai documenteaza-te ca nu sunt destul de sigur deoarece asa mi-au zis colegii care au vrut sa se duca acolo.Iar probele sunt in felul urmator la matematica si romana(daca ai un parinte militar nu mai trebuie sa le dai pe astea 2)si trebuie sa iei in jur de 9-8 daca nu il pici iar proba la sport e una destul de usoara pentru mine acum nu stiu pentru tine deoarece trebuie sa ai o conditie fizica destul de buna! Dar ti-am spus din cate stiu eu acolo sau dat probele.

| AliinF a răspuns:

Prea tarziu.Pe 31 deja se da mate/romana, daca nu ma insel.Trebuia sa te hotarasti mai devreme.Si da, toate probele sunt eliminatorii: psihologie, sport, mate, romana.