| DeliaWoow a întrebat:

Salut sunt în clasa a V-a și am primit Bursa de merit...Cam câți bani ar trebui sa ia un elev în Clasa a V-a?
Și cam o data la cat timp iei banii din bursa de merit? Na...eu nu-s la legătură cu bursele!
P.S. sunt din Tulcea și dacă va ajuta media mea este de 8, 75

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa de merit nu este o suma fixa, se acorda in functie de cati bani primeste scoala cu aceasta destinatie si cati elevi indeplinesc conditiile de bursa. Se acorda lunar, pentru cl. a V-a incepand cu sem.II, asa ca o sa primesti prima bursa in aceasta luna sau in luna martie.

1 răspuns:
| Petrica1605 a răspuns:

Si cine ma rog ti-a spus ca vei lua bursa de merit? Eu de exemplu sunt clasa a 7-a, am colegi in clasa cu media de peste 9, 50 si nu primesc nicio bursa, de la nimeni.