| FlorinFlor28 a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a9a pe profilul Mate Info Intensiv si sunt atras de foarte multe materii printre care si fizica.Eu l-am intrebat pe profesorul meu de fizica de la liceu ce culegeri imi recomanda si el mi-a zis ca sunt foarte bune cele de Hristev? Ce parere aveti? Imi sugerati si alte culegeri? Unde as putea gasi culegeri de Hristev?

4 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Hristev am folosit si in generala pentru olimpiada, dar si acum in liceu este foarte buna.Nu cred ca gasesti una mai buna...

| fearlessss a răspuns:

Incearca la biblioteca scolii, de obicei este. Eu de acolo am luat hristevul de termodinamica. Si da, este o culegere f buna cu probleme bine explicate, dar grele. Deci perfecte pentru o pregatire ca lumea la fizica.

| FlorinFlor28 explică (pentru fearlessss):

Fearless.Le-ai luat de la biblioteca liceului? Banuiesc ca ai coopertat culegerea respectiva?! Colegul meu de banca face meditatie la fizica si mi-a trimis si mie colegere pentru clasele 9-10 de hristev pe care i-a dat-o profesorul lui.Proful lui din ce am inteles de la el are foarte multe culegeri de fizica de hristev si de alti autori dar nu le imprumuta deoarece a avut un elev caruia i-a dat o culegere pentru a si-o coperta iar acesta s-a mutat la alt profesor iar cand profesorul l-a intrebat de culegere acesta i-a zis ca nu e la el.Crezi ca le-as putea gasi la un anticariat?

| fearlessss a răspuns (pentru FlorinFlor28):

S-ar putea sa gasesti, da.
Uite si aici: http://www.librarie.net/cautare-rezultate.php?t=hristev+