| SerbanM a întrebat:

Sunt student la Facultatea de Istorie, la Universitatea Bucuresti, si as dori sa dau meditatii la istorie pentru orice nivel, orice clasa, pentru teste, Testele Nationale, Bac etc. este cineva interesat?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La Testarea Nationala nu se mai da istorie...de anul trecut; esti cam in urma cu noutatile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a unit cele trei principate pentru prima data?

| emma_8868 a răspuns:

Buna SerbanM, mi-ai putea spune cum este la facultatea de istorie, daca cursurile sunt grele, cum sunt profesorii? As vrea sa merg si eu tot spre istorie si as vrea sa stiu cum este.
Ti-as ramane recunoscatoare daca mi-ai da cateva informatii.
Multumesc!

| SerbanM explică (pentru emma_8868):

Buna! mai, la istorie e foarte tare, sincer! dar trebuie sa-ti placa foarte mult istoria si sa fii gata sa citesti de-ti iese pe urechi, la fel ca in cadrul oricarei alte facultati. si mai mult, cand iti place o epoca in mod special, asteapta-te sa faci si materii care nu-ti plac, legate de epoci care nu te intereseaza. profesorii sunt, in mare parte, super tari, intelgetatori, si incearca mereu sa ajute studentii interesati de materie. daca esti bun au si pretentii mai mari de la tine, dar asa e peste tot. sunt si cativa profesori care exagereaza, dar sunt prea putini in comparatie cu cei foarte tari, sunt vreo 3-4 in toata facultatea, din aproape 20 de profi si ii cam poti evita pe majoritatea, mai putin pe 2 big grin dar asta e. cand intrii la istorie la universitate pastram legatura si-ti pot indica profesorii cei mai buni, pentru ca la noi iti alegi module in functie de materie. adica un curs e impartit in mai multe module, in functie de ce anume vrei sa studiezi intr-o epoca. si-ti pot spune pe cine e bine sa alegi ca sa nu dai peste cei exagerati. mult succes! si pastram legatura. daca e imi trimiti mail direct pe adresa serban.mycu@gmail.com Sper sa vii la noi, mai ales daca-ti place. si inca ceva, mie imi place sincer foarte mult, si sunt super incantat de facultate. desi mai injur si ma plang, nu as vrea sa fac altceva. sper ca ti-am fost de ajutor! bye!

| emma_8868 a răspuns (pentru SerbanM):

Multumesc mult pentru raspunsul tau, mi-a fost de ajutor(nu aveam pe cine sa intreb cum este la facultatea de istorie). Eu as vrea sa merg la Cluj la Babes-Bolyai pentru ca sunt mai aproape de acest oras, insa mie imi place foarte mult si geografia si as vrea sa le pot face pe amandoua ( si istorie si geografie) dar nu stiu daca mai este la Cluj dubla specializare sau cumva sa le fac impreuna.
Eu o sa pastrez adresa ta, iti nultumesc mult de ajutor SerbanM si sper sa am si eu norocul sa ajung pe acelasi drum pe care esti si tu.

| SerbanM explică:

Principele Bathory. si da, scuze, am uitat ca nu se mai da istorie la testele nationale.