| LlamaWSS a întrebat:

Salut, sunt studenta la psiho anul 3/4. Tocmai ce incepusem anul trecut si a trebuit sa-mi inchei studiile pentru ca femeile de la secretariat nu voiau sa-mi dea diploma pentru o saptamana pe motivul ca sunt la buget si nu e voie. (nu am apucat sa inghet anul).

Stiu ca sunt bugetati 4 ani de la stat, mai e posibil sa intru la buget anul 3? Mentionez ca se exclude optiunea sa nu se acopere toate locurile bugetate si sa ajung bugetata din lipsa de locuri ocupate.

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu am inteles care a fost prolema cu secretariatul dar nu ai 4 ani la buget, ai un program de licenta si tu ai fost la unul de 3 ani din care 3 nu ai platit taxa. Deci ca sa iti iei licenta va trebui sa platesti taxa pe ultimul an.

| Furnicuta000 a răspuns:

Te rog sa reformulezi intrebarea ca nu se intelege nimic din ce vrei sa intrebi

| Standt a răspuns:

Nuam inteles ce diploma voiai tu pentru o saptamana de studiu. Asa toti ar fi "specialisti" de 3 zile.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Standt):

Cred ca se refera la diploma de bac si pe buna dreptate nu aveau voie sa i-o dea pentru o saptamana, e voie cateva ore cat sa te duci sa faci o copie si apoi o dai inapoi la facultate, ramane acolo pana termini facultatea

| Standt a răspuns (pentru Furnicuta000):

Au! Eu am inteles ca avea o saptamana de studiu si... happy
Da, restul stiu.